3M ESPE tömőanyagok. Filtek Z250. Gradia.
Kíváló minőségű német és svájci anyagok alkalmazása.
A cirkonium-dioxid, melyet főként a űrkutatásból ered (tűzpajzs), megtalálható az autógyártásban (Porsche a féktárcsákban alkalmazza), az orvoslásban (a csípőízületek rekonstrukciójában) és már a fogászatban is. A fogászati kutatások is rámutattak, milyen potenciális lehetőségeket támaszt ez az extrém stabil és szövetbarát kerámiaanyag.
A cirkon feldolgozása számítógép által vezérelt, magas precizitású ún. CAD/CAM technológiával történik. Feldolgozását követően lesz alkalmas koronák, hidak vázának elkészítéséhez.
Az állkapocsízületet kímélő, a páciens saját fogszínével megegyező valamivel lágyabb porcelán ráégetésével a legkiválóbb esztétikai eredmény érhető el.
Meggyengült tömések helyére, rossz fogak helyreállítására -tömés helyett- szolgáló fogmű. Alkalmazása javasolt, ha a szuvas terület nem- vagy nem kielégítően gyógyítható esztétikus tömőanyagokból készült tömésekkel. A betétek tartósabb és nagyobb funkcionális – esztétikai értékkel rendelkeznek. Elkészítése fogtechnikai munkát igényel, foglenyomat alapján vagy digitális, számítógép vezérelt technikával készülhet.
Az elkészített szilárd tömést a fogban ragasztással rögzítjük.
A frontfogakat érintő kíméletesebb korrekciós kezelések már régen megjelentek az USA-ban. Az esztétikus helyreállítás módszere a porcelánhéj, egy vékony kerámiaréteg, melyet a megfelelően kialakított fogfelszínhez ragasztanak.
Először 1937-ben Hollywoodban alkalmazták és fejlesztették ki. A filmsztárok gyönyörű fogsorral mosolyoghattak. A mai kiforrott labortechnikának és a forradalmian új, ragasztóanyagoknak (műgyanta) köszönhetően a természetes fogainkhoz rögzített héjak problémamentesek és biztonságosak. A megfelelő esztétikai hatás egy, vagy akár több fog! esetében is elérhető.
A porcelánhéj fogtechnikai labor útján elkészített vékony kerámiaréteg, mely mindenekelőtt a frontfogak látható részére kerül felragasztásra. Helyreállítja fogsorunk, fogunk megjelenését, fényét.
Az oxydréteg és az implantátum érdessé kialakított felszíne együttesen utat nyit a csontszövet számára, így az implantátum becsontosodik, lehetőséget biztosítva a pótlás elkészítéséhez. Az implantáció sikeressége a speciális módszereknek, valamint a szövetbarát anyagoknak köszönhetően jelentősen javult.
A műtéthez szakképzett, az implantáció terén tapasztalt orvosi team elengedhetetlen!
A mai fogorvoslásban nagybetűs a fogmegtartás. Az implantátumok éppen ezt az irányvonalat követik. A hídkészítéssel ellentétben, ahol rendszerint egészséges fogakat csiszolunk körbe, a modern kori implantációban a hiányzó fogakat a csontba ültetik. Az egészséges fogakat így nem kezeljük. Az implantátum tehát egyfajta mesterséges foggyökér, melyet a csontba ültetünk.
Mikor van szükség implantátumra?
Implantátum beültetésével a hiányt határoló fogak kezelésére nincs szükség. Beültetés nélkül azonban hídkészítés esetén ezeket a fogakat körbe kell csiszolni.